Na rynku dostępne są różnej grubości folie. Odpowiednia grubość nawet dla najmniejszego oczka wodnego to 1 mm. W przypadku głębszych oczek ze stromym brzegiem należy zainwestować już w folię o grubości 1,5–2 mm.

Możliwe rodzaje folii:

– PCW – elastyczna, mocna, wytrzymałość co najmniej 10 lat. Odpowiednie do większych oczek. Dostępne grubości: 0,5, 1,0, 1,5 mm.

– z polietylenu – przyjazna dla środowiska, nie jest w pełni odporna na promieniowanie ultrafioletowe – trwałość wynosi ok. 10 lat. Zalecane do małych zbiorników. Dostępna w grubościach: 1–1,5 mm. Dodatkowym atutem – korzystna cena.

– kauczukowe –nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i bardzo wytrzymałe – trwałość ok. 30 lat. Odpowiednie i do wielkich i do głębokich zbiorników.

W sprzedaży dostępne są różne wymiary folii: 3 na 4, 4 na 5, 5 na 6 oraz 7 na 8 m lub większe – szerokości od 1 do 8 m i długości do 25 metrów. Można wielkość oczka dostosować do rozmiaru folii lub folię do wielkości oczka. Wówczas w specjalistycznej firmie, za dodatkową opłatą, można skleić fragmenty folii do pożądanego rozmiaru.

Folię można nabyć w jednym z trzech kolorów, wszystko zależy od upodobań właściciela. Folie zielone i brązowe wtapiają się otoczenie, natomiast czarna potęguje wrażenie głębi.